Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Tüm Yazılar

21 Ekim 2020

Bir Öğrenci Gözünden Korona

Her kesimi farklı bir şekilde etkileyen korona virüsün en çok etkilediklerinden biri de biz öğrencilerdik galiba. Ülkemizde çıkan ve devam etmekte olan pandemi krizi neticesiyle ortaya çıkan başlıca durumlar: Okulların tatil edilmesi, birçok toplu alanların kapatılması ya da kısıtlanması, sosyal olarak aramıza mesafe koymak birçok insanı elbette ki etkilemiştir. Örneğin; her sabah kalkıp okula giderdik, seminerlere, gezilere, toplu sohbet ve programlara katılırdık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık. Hatta zaman bazen bize yetersiz bile gelirdi. Birçok işimiz yarım kalır bazı şeylere de hiç başlayamazdık.

Sonra birden hayatımızdan birçok şeyi çıkarmak zorunda kaldık, arkadaşlarla gezmeyi, dışarıda yemek yemeyi, en basitinden markete gidip sokakta yürümeyi bile. Ve kendimizi boşlukta hissetmeye başladık. Meğer şikâyet ettiğimiz yoğunluk bizim için ne büyük nimetmiş. Günümüzün tamamını evde geçiriyoruz. Bir öğrenci ve Müslüman olarak bu bizim sorumluluklarımızı eksiltmez veya kaldırmaz. Evde kaldığımız süre içerisinde İslami çalışmaları ve derslerimizi aksatmamalıyız. Bunu nasıl yapacağız derseniz?

Öncelikle planlı olmalıyız. Planlı olursak hem tüm işlerimizi aksatmadan yerine getiririz hem de zamanımızı verimli kullanabiliriz.

Bunun yanı sıra bir Müslüman olarak üzerimize düşen görevleri gözardı etmemeliyiz. Kendimizi bu süreç içerisinde geliştirmeliyiz. Namaz kılmak, Kuran’ı Kerim okumak zaten başlıca görevimiz, ek olarak her gün bir hadis öğrenip bu hadisi hayatımıza geçirebilir, tefsir ve meal çalışması yapabiliriz. İnşallah ülkece tedbir ve dua ile bu süreci atlatacağız.

Selametle…

Yusuf ŞEMSETTİNOĞLU

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Araç çubuğuna atla