Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Tüm Yazılar

28 Ocak 2021

Editör’den…

Var edenin adıyla…

Sârebân, yine yola revân. Yeni düşlere, yeni ufuklara doğru yolculuğumuz sürüyor. Kervan yolda düzülür diye düşünmedik en başta. Ama görüyoruz ki gün geçtikçe dergimiz tanınıyor, okunuyor, farklı isimler dergimize dahil oluyor. Bu da bizi sevindiriyor elbette. Bu topraklarda eskiden beri sağlam bir kalemiz olan kalemimizin işlediğini görmek gelecek adına da bize ümit veriyor.

Dergimiz için ciddi bir emek harcıyoruz. Bir sayıyı bitirir bitirmez diğer sayı için düşüncelere, toplantılara başlıyoruz. Okuyor ve yazıyoruz. Bir derdimiz var ve onu paylaşıyoruz. Varsın birileri yok z kuşağı, yok gayret kalmadı vs. diye gençlik için atıp tutsun. Biz bir meşale gibi işte buradayız Allah’ın izniyle. Ve bizim gibi farklı illerde, farklı şekillerde çalışan, çabalayan arkadaşlarımızdan da haberdarız. Güç alıyoruz birbirimizden, sarp yokuşları aşıyoruz. Karanlığa bir mum yakıyoruz.

Bu sayımızda yine zengin bir içerikle karşınızdayız. Sadettin Yıldız, Mızrap Güleç ve Ubeyd Niyazi gibi üç değerli isim şiirleriyle aramızda. Burak Tekiner, Gamze Çamlıbel, Nüveyba Taştan, Ayşe Gül Narağaç ve Ömer Düven yazılarıyla katkı sundular. Kader Şahin, Furkan Karataş ve Adil Karakaya ise gelenek olduğu üzere film, kitap ve belgesel tanıtımlarını yazdılar. Yaşayan şairlerimizi arka kapağa taşımaya devam ediyoruz. İlk sayıda Sezai Karakoç, ikinci sayıda İsmet Özel’le renklenen dergimiz bu sayıda da Yavuz Bülent Bakiler’i sizlerle buluşturuyor.

Önümüzdeki sayıda ‘Değerlerimiz’ konusunu işlemeyi düşünüyoruz. Gerek bu konuda gerekse başka konularda yazılarınız ile şiir veya hikâye gibi edebi eserlerinizi e-posta adresimizden veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaştırabilirsiniz. 

Hepinizi selamlar, mülkün tek ve gerçek sahibine emanet ederiz…

 Gamze Çamlıbel 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Araç çubuğuna atla