Hakkımızda

Evrene dair söylenmiş sözler çoğunlukla bizlere bir sayfa, bir kitap aracılığı ile ulaşır. Okumak, söylenmiş sözlerle rafların bir yerinde, sayfaların üzerinde karşılaşmak ve çok eskiden varlığımızdan haberi olamayacak birisi ile zaman ve mekânı engel olmaktan çıkaran türde bir ilişki kurmaktır.
Geçmişten gelen bir iletiye can verebilmek uçmadan yakalanmış sözlerin yeniden yaşatılması ile mümkün olabilir.
Sayfalardan bize ulaşanlar bizi biçimlendirir, kendi dünyalarımızın haritasını oluşturur ve okumak ile sürekli biçimlenen insan, yazarak evrene dair söylenmiş tüm sözlere kendi katkısını sunmaya başlar.
Okumak ile başlayan yazma serüveni bir sanattır, zanaattır, üretimdir. İşin zevki de buradadır. Bir şeyi iyi yapabilmek, kendimizi ona adamaktır; bir bütünlüğün peşinde olmak, işin özünü gözetmektir. Bunu iyi yapmayı öğrenmek ömür boyu sürebilir ama değer. Çünkü peşinde olmak üzere çıkılan bu üretim yolunda yanımızdaki kitaplar bizi her seferinde farklı isimlerle anlatılmış olan kendi hikayelerimize götürür.
Anadolu Öğrenci Birliği, ‘Kampüs Dergileri’ projesi ile geçmişten gelen iletiye ruh verebilecek, farklı illerden bir grup insanın birlikteliği ile oluşan dergi faaliyetlerini bu çatı altında desteklemeyi amaçlamaktadır.
Sitemizin; dergilerimize online olarak erişebileceğiniz ve yanında, kendinizde biriktirdiklerinizi paylaşabileceğiniz; kültür, sanat ve edebiyat üzerine çeşitli içeriklere ulaşabileceğiniz kapsamlı bir platform olmasını diliyoruz.

Araç çubuğuna atla