Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Tüm Yazılar

12 Eylül 2020

Mozart,Altan,Ayten

Altan: Hengâmesindeyim dünyanın ve benden kopmaya durmuştur her oluş, sanrılar kanıma bulaşmıştır.
Gelecek İsyan diyen Ahmet Erhan’ı çok sevdim, Evet İsyan dedi İsmet Özel ruhum ayaklandı. Suç mu bu şimdi; Arkadaşla arkadaş olup, Sezai Karakoç’u anlamlı bulmak? Üstüne Gogol’un Palto’sundan sarkmışsa kafam ve biraz da Selim Işıkla yürümüşsek
gün boyu… Hayır değil, farkındayım her şeyin ve her şeyin farkında olmak beni delirtiyor.

Filistin’i çok sevdim ve Anne Frank ağlarken yanındayım, bu ne yaman çelişki anne dedi Ahmet Kaya, sigara içtim, sigaranın peşinden sade sigara gelmedi. İdeolojimiz vardı, mukaddes coğrafyalara inanmıştık ve sınırları reddediyorduk. Petra’da ölüyordu arkadaşlar, arkadaşlar ölüyordu ve bazen ağabeyler… İskemlelerin üstünde bize cehennemi anlatan ağabeyler ölüyordu. Mezarlara toprak atarken ağlardım ben ve o vakitler yemin ederim bir ideolojimiz vardı. Devlet ideolojimize beton döktü, ölen arkadaşların kemiklerini fosforla yaktılar ve yaşayan ağabeyler akıl almaz ceketler giymeye başladı.Ayten, ben tüm bu olanların ortasında kalakaldım ve yemin ederim her şeyin farkındayım.Toplama kamplarından, havuzlu villalara; sokak çocuklarından, müteahhit çocuklarına her şeyin. Yaralandı her şeyimiz Ayten, düşüncelerimiz, bedenlerimiz ve vakitlerimiz yaralandı, bir tek hatıralar kaldı onlar da tek sıra ilerliyor urgana.

Aşık oldum Ayten, hasretin bela olduğu bir aşkın vuslatı, imtihan oldu. Oysa aşkın hasrete de can vermesini isterdim ben. Gri şehirde, özgürlüğün bomboş bir kavram olduğunu öğrendim Ayten, bir kereviz ağacı olmak istedim, özgür olabilmek için.Şubatların soğuk geçtiği şehirde, düşüncelerin esir alındığını gördüm Ayten, bir karga olmak istedim, içimden, sadece içimden şiirler okuyup, özgürce uçabilmek için. Ah Ayten, hissediyorum ve düşünüyorum, bu ne demektir? Aklımda senkronize olmuş ağrılar Mozart çalarken beni ne kadar seviyorsun ki? Her şeyin farkındayım Ayten, bu ne büyük bir delilik. Ayten, duysana beni!
Ayten: Sobayı ne zaman kaldıracaksın? Sürekli erteliyorsun bu mevzuyu.
Altan: Ben üşümekten çok korkuyorum. Odunların
sobanın içinde ateşle dans edebilme ihtimali benim
içimi ısıtıyor.
Ayten: Yaz geldi, bırak zevzekliği, erteleme artık.
Altan: Aklımda senkronize olmuş ağrılar Moz….
Ayten: Ya ne diyorsun Altan, Allah aşkına! Kaldır şu
sobayı artık.
Altan: Olur.

Harun Fırat

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Araç çubuğuna atla